Зяблики приносять користь тим, що харчуються і вигодовують пташенят різними шкідливими комахами (довгоносиками, лусками, листоїдами, гусеницями та яйцями шкідливих метеликів, а також їдять насіння бур'янів. Шкода ж від виклювання насіння сосни в лісових розсадниках невелика і не завдає великої шкоди.
Зяблік – символ свободи, духовних шукань, галантності та плідності. Зелений край алегорично символізує заливні луки і багаті сіножаті, що займали більшу частину тутешніх земель у XVIII столітті.
На листяних деревах зяблик поміщає гніздо на підставі бічної гілки, що відходить від головного ствола; на ялинках або соснах – зазвичай на горизонтальній гілці серед хвої на відстані від стовбура, рідше поблизу головного стовбура.
У середині березня самка зяблика починає, будує своє гніздо на деревах середньою висотою 8 метрів. При цьому самець зяблика постійно знаходиться поряд із самкою. Після побудови гнізда самка кладе від чотирьох до шести яєць від світло-блакитних до світло-рожевих яєць. Насиджування триває приблизно 2 тижні.