І про ці відмінності говорить сама назва. У релейному стабілізаторі напруга комутація ступенів здійснюється за допомогою електромагнітних реле, коли як симісторний аналог виконує це завдання за допомогою напівпровідникових ключів – симісторів.Feb 18, 2022
Загальні висновки Релейний та електромеханічний стабілізатори приблизно рівнозначні за вартістю, але електромеханічний має більш високу точність і плавність підтримки вихідного. напруги. Немає різких перепадів напруги 20-30 вольт при перемиканні обмоток, як у релейного.
Релейні стабілізатори мають високий ККД, причому їх вартість одна з найнижчих на ринку. Незважаючи на те, що ця конструкція є застарілою, вона, як і раніше, користується затребуваністю серед покупців. Сервопривідні стабілізатори більш шумні та потребують регулярного технічного обслуговування.
Стабілізатори Розрізняються принципом роботи: релейні, електромеханічні (сервомоторні, сервопривідні), електронні (симісторні, тиристорні), потужністю, експлуатаційними характеристиками, країною виробництва (Росія), вартістю та найголовніше – якістю, від якої залежить термін служби.