Номенклатура IUPAC дає хімічним речовинам унікальну назву, яку можна присвоїти лише цій одній хімічній структурі.. Це має на меті запобігти посиланню різних речовин через лінгвістичні відмінності. Прикладом цього може бути етанол.

The Міжнародний союз чистої та прикладної хімії (IUPAC; Німецький міжнародний союз чистої та прикладної хімії) був заснований у 1919 році хіміками з промисловості та університетів. Метою було сприяти глобальному спілкуванню між хіміками.

За номенклатурою IUPAC Назва складається з префікса, основи та суфікса. Хоча в суфіксі згадується лише одна функціональність, у префіксі може бути кілька заступників. Дефіси вставляються лише між цифрами та текстом або між закритими дужками та текстом.

Один номенклатура (лат. nomenclatura «список імен») — це збір (див. також глосарій) і визначення (угода про іменування) імен і технічних термінів із певної теми чи сфери застосування, які є обов’язковими для певних сфер.

Зв’язаний атом вуглецю завжди є числом 1 отримує.

Міжнародний союз теоретичної та прикладної хімії (IUPAC) є всесвітнім авторитетом у галузі хімічної номенклатури, термінології (включаючи назви нових елементів у періодичній таблиці), стандартизованих методів вимірювання, атомної ваги та багатьох інших критично оцінених даних.