Вагони у пасажирському складі нумерують або з боку локомотива, тобто з голови або з хвоста, тобто з протилежної частини поїзда. Якщо склад формується на кінцевій станції, то нумерація вагонів йде з голови, а якщо в дорозі напрямок руху змінюється, то нумерація вагонів починається з хвоста.

Номер вагона вказано у квитку На наступному зображенні номер вагона на квитку виділено червоним кольором. Зверніть увагу на те, що номер вагона має буквено-цифрове позначення. Цифра вказує на номер вагона, а літера – на рівень його комфорту (спальний вагон, купе, плацкарт).

Вагони звичайних поїздів дальнього прямування Номери нижніх місць – непарні, а верхніх – парні. Місця з 37 по 54 – бічні. Номери нижніх місць – непарні, а верхніх – парні. Зазвичай тут все місця нижні – по два в купе.

Перша цифра характеризує рід рухомого складу: 2 – криті вантажні вагони; 4 – платформи; 6 – напіввагони; 7 – цистерни; 8 – ізотермічні вагони; 3 і 9 – інші вагони (спеціалізовані та ін.) Другий знак характеризує осність та основні характеристики вагона.