На смак м'якоть бергамоту дуже ароматна, злегка терпка і надзвичайно кисла. Тому зазвичай переробляють тільки сік і шкірку плодів. Терпкий, свіжий смак бергамоту популярний, наприклад, у лимонадах і лікерах, фруктових намазках і солодкій випічці.
У цьому сенсі бергамоти такі ж корисні, як лимони чи апельсини. Але, як я вже сказав, вона є сирі скоріше не їстівні. Ефірна олія, отримана з їх шкаралупи, також навряд чи буде використовуватися всередину. Кажуть, що масло бергамоту має стимулюючу дію, покращує настрій і врівноважує.
Чи то як інгредієнт для маринадів до м’яса чи риби, як приправа до салатів чи для того, щоб додати різотто. : Існує багато рецептів з використанням бергамоту. Важливо знайти правильний баланс, щоб їхній аромат і інтенсивний смак не перекривали інші інгредієнти.
Чистий сік бергамоту – справжня страва Калабрії з сильним і насиченим смаком; його цінують як природний засіб для травлення та є свіжим і втамуючим спрагу напоєм, який чудово підходить на ранок або як інгредієнт для солодких і солоних рецептів.
Бергамотовий сік можна вживати як дітям, так і людям похилого віку. Однак, незважаючи на важливі властивості, є деякі протипоказання Збільшене споживання соку бергамоту може змінити слизову оболонку шлунка через вміст лимонної кислоти в цитрусових. .