Це рідкісні події в масштабі галактики, але їх можна спостерігати в середньому близько десяти на день. Сила, яка виходить від нього, значна, еквівалентно більш ніж мільярду мільярдів сонць.
Гамма-спалахи (RGS) є найпотужнішими подіями у відомому Всесвіті. Це короткочасні спалахи надзвичайно високої енергії. Вони можуть виробляти світність у квінтильйони разів (10 з наступними 18 нулями) разів більшу, ніж у нашого Сонця . Сьогодні вважається, що вони віщують народження нових чорних дір, але їх виявили випадково.
Гамма-промені – це «світло ядер». Вони мають таку ж природу, що й рентгенівські промені або навіть світло, що випромінюється атомами. Енергія, яку вони несуть, набагато вище: від кількох десятків тисяч електронвольт до кількох мільйонів.
Загальна енергія типових спалахів гамма-випромінювання оцінюється в 3 × 10 44 Дж , що перевищує загальну енергію (10 44 Дж) звичайних наднових (тип Ia, Ibc, II), причому гамма-спалахи також є потужнішими, ніж типова наднова.
Гамма-промені мають найбільшу енергію і найкоротша довжина хвилі. Потім є рентгенівські промені, ультрафіолетові промені, видиме світло, інфрачервоне випромінювання та мікрохвилі. Нарешті, є радіохвилі, які мають найменшу енергію та найбільшу довжину хвилі.
Гамма-спалахи потужніші за квазари у випромінюваній енергії за секунду. Але квазар буде випромінювати набагато більше енергії, ніж спалах гамма-випромінювання, враховуючи тривалість часу, протягом якого квазар може залишатися активним. Світло, випромінюване квазаром, може бути в мільярди разів яскравішим за світло нашого Сонця.