Молекула рідини для миття посуду має гідрофільний і гідрофобний наконечник. Перший має полярну структуру, яка з’єднується з водою при митті посуду. Останній, у свою чергу, має неполярну структуру, яка зв’язується з жиром і олією.
Засоби для ручного миття посуду використовувати поверхнево-активні речовини, щоб відігравати основну роль у очищенні. Знижений поверхневий натяг води та підвищена розчинність сучасних сумішей поверхнево-активних речовин дозволяють воді дуже швидко стікати з посуду. Крім того, поверхнево-активні речовини видаляють жир і частинки їжі, щоб допомогти в очищенні посуду.
Як діють миючі засоби? Мило та миючі засоби виготовляються з довгих молекул, які містять голову та хвіст. Ці молекули називають поверхнево-активними речовинами; діаграма нижче представляє молекулу поверхнево-активної речовини. Головка молекули притягується до води (гідрофільна), а хвіст притягується до жиру та бруду (гідрофобна).
Рідини для миття посуду містять аніонні, неіонні та невеликі кількості амфотерних поверхнево-активних речовин. Перші, як правило, є основним інгредієнтом продукту та відповідають за змочування, знежирення та спінювання. Неіонні ПАР покращують функціональні властивості рідин, тому виступають як допоміжні ПАР.
Це та інші засоби для миття посуду отримують свої здібності до боротьби з брудом і плямами завдяки миючим і знежирювальним засобам, – каже експерт з еко-прибирання Мікаела Престон з Mindful Momma. «Це просто потужні засоби для чищення, а рідини допомагають зосередити їх силу», — каже вона.
Але, простіше кажучи, є секретний інгредієнт. Хоча повний «рецепт» недоступний для мас, прес-секретар Dawn вказала на магію унікально потужні поверхнево-активні речовини— або хімічні сполуки, які зменшують поверхневий натяг рідини, коли вона розчиняється, або речовина, яка розрізає мастило.