Оскільки продукти глюкозаміну можуть бути отримані з раковин молюсків, існує занепокоєння, що добавка може викликати алергічну реакцію у людей з алергією на молюсків.. Глюкозамін може погіршити астму. Існує деяке занепокоєння, що глюкозамін може підвищити очний тиск.
Глюкозамін також може збільшити ризик глаукоми. Таким чином, його не слід приймати тим, хто має ризик розвитку глаукоми, в тому числі тим, хто має сімейний анамнез глаукоми, людям у віці 60 років і старше, а також тим, у кого є діабет, захворювання серця або високий кров’яний тиск ( 31 ).
Деякі знаходять хондроїтин щоб бути кращим, інші віддають перевагу глюкозаміну, тоді як треті віддають перевагу їх комбінації. «Докази підуть на користь обох», — каже Д'Адамо. «Зазвичай вони так комплектуються, коли ви їх купуєте». Ідеальна форма глюкозаміну також викликала незгоду в дослідницькому співтоваристві.
Глюкозаміну гідрохлорид є можливо, безпечний для більшості дорослих при використанні до 2 років. N-ацетилглюкозамін також, можливо, безпечний при застосуванні до 6 місяців. Глюкозамін може викликати деякі легкі побічні ефекти, включаючи здуття живота, нудоту, діарею та запор.
Пацієнт приймає ліки, в тому числі серцеві, антикоагулянти та ліки від діабету. Вагітним і годуючим жінкам, дітям і підліткам до 18 років не слід приймати глюкозамін через недостатність даних щодо безпеки та ефективності.
Кілька харчових добавок показали перспективу для полегшення болю, скутості та інших симптомів артриту. Глюкозамін і хондроїтин, омега-3 жирні кислоти, SAM-e і куркумін це лише деякі з натуральних продуктів, які дослідники вивчали для лікування остеоартриту (ОА) та ревматоїдного артриту (РА).