Приказка (від лат. proverbium) = короткий вислів, який став загальновживаним і виражає популярну пораду, істину здорового глузду чи досвіду (наприклад: немає сенсу бігти, треба починати вчасно).
Прислів’я (від лат. proverbium) або приказка — це простий, традиційний вислів, який виражає сприйняту істину, засновану на здоровому глузді чи досвіді .
Заключне прислів’я. 26Найочевидніша функція прислів’я — це укласти приклад, як у байках, які закінчуються сентенцією чи прислів’ям, що є коротким підсумком уроку.
Роль прислів’я в суспільстві Автори прислів’їв використовують їх з метою донести абсолютну істину або дати життєвий урок тим, хто скептично налаштований. Його твердження також може служити завершенням дискусії.
Твердження, що виражає правду. Синонім: приказка, афоризм, аксіома, вислів, максима, слово, заповідь. – Літературознавчий : речен.
Визначення прислів'я Формула, що представляє стабільні формальні характеристики, часто образні, що виражає правду досвіду або пораду практичної мудрості. ➙ приказка, афоризм, вислів.