Утворення іонного зв’язку Спочатку атоми натрію віддають свої зовнішні електрони атомам хлору. Це створює Катіони натрію та аніони хлору. Ці іони притягують один одного. Це призводить до їх накопичення в так званій іонній решітці.

Іонна сітка — це однорідний масив, що складається з позитивно (катіони) і негативно (аніони) заряджених іонів. Завдяки своїм протилежним зарядам вони притягуються один до одного і утворюють структуру, схожу на сітку: іонна решітка.

Приблизно ви можете згадати, що іонний зв’язок між металом, таким як натрій (Na) або магній (Mg), і неметалом, таким як кисень (O) або азот (N) відбувається. Отже, між елементами ліворуч періодичної таблиці та елементами праворуч.

Найвідоміші зразки кристалів с кубічна гратчаста структура це іонні кристали: хлорид цезію для кубічної первинної решітки хлориду натрію (хлорид натрію) для гранецентрованої кубічної структури.

Ці властивості досить типові для твердих тіл, які побудовані іонною ґраткою і тому утворюють кристали. Але не кожна кристалічна речовина є сіллю. Цукор (сахароза) також утворює кристали, але не має іонної сітки і не вважається сіллю.

Утворення іонів. Іонний зв’язок зазвичай складається з двох елементів. Одні завжди утворюють катіони, а інші аніони. Атомом, що утворює катіон, є атом металу. Аніоноутворюючий іон, з іншого боку, є неметалом.