Для вступу до ССЗ достатньо атестата (конкурс проводиться за середнім балом), а для навчання у вузі на льотчика необхідно здати ЄДІ з російської мови, математики та фізики або інформатики. Навчання цієї відповідальної та непростої професії, у будь-якому випадку, триватиме не менше 5 років (навіть при вступі до ССЗ).
Щоб стати пілотом, необхідно здобути відповідну освіту та навчитися керувати літаком. Окрім приватних шкіл, які надають навчальні курси на платній основі, здобути спеціальність пілота можна у середніх професійних чи вищих навчальних закладах.
Юнаки, які бажають стати льотчиками, штурманами і планеристами, не допускаються до навчання при короткозорості та астигматизмі більше 0,5 діоптрій, далекозорості понад 2,0 діоптрій на одне або обидва ока.
Оцінюється і психологічний стан майбутнього пілотатому що він відповідає за життя сотень людей. До нього пред'являється вимога швидкої та холодної реакції. Термін навчання у льотній академії становить 5 років. Після його завершення студенти складають іспити та отримують свідоцтво.