Його фундаментальним принципом є те, що «суперпозиція станів». Це говорить нам про те, що коли система може існувати в кількох різних станах, вона також може перебувати в усіх цих станах одночасно, ніби підвішена між кількома реальностями.
Квантова механіка описує електронну хмару у вигляді орбіталей, форма яких відображає ймовірність присутності кожного електрона в просторі. Цей опис у формі орбіталей дає змогу описати та зрозуміти, як атоми збираються разом, утворюючи молекули або тверді тіла.
Дуальність корпускулярних хвиль Це фундаментальний принцип квантової фізики, викладений Ейнштейном і узагальнений французом Луї де Бройлем, лауреатом Нобелівської премії з фізики 1929 року. У класичній фізиці ми розрізняємо матерію та хвилі.
Він вважає, що, оскільки будь-який об’єкт потенційно може перебувати в будь-якому стані, всесвіт цього об’єкта ділиться на серію паралельних всесвітів, що відповідають числу можливих станів об’єкта, кожен із цих всесвітів містить єдиний і унікальний можливий стан цей об'єкт.
Ця модель описує електрони в атомі за допомогою чотирьох квантових чисел n, l, mℓ та мс, і ця номенклатура також використовується в класичному описі квантового стану нуклонів, тобто протонів і нейтронів, що утворюють атомні ядра.