Дискримінація традиційно буває двох видів: прямий і непрямий. Пряма дискримінація передбачає демонстрацію наміру дискримінувати, отже, вжиття заходів з урахуванням критерію, забороненого правилами недискримінації.
Вік, провідний фактор дискримінації у працевлаштуванні у Франції. Результати барометра, проведеного в листопаді 2006 року Обсерваторією дискримінації [1], показують, що вік є провідним фактором дискримінації при працевлаштуванні у Франції.
Пряма дискримінація є найбільш елементарною і кричущою формою дискримінації. Це відбувається, «коли особа піддається різному поводженню на основі забороненої ознаки дискримінації, і це у відкритий і визнаний спосіб» 3.
Це може включати копію пропозиції про роботу, електронні листи, надіслані вам, письмові документи, відгуки тощо. Слід зазначити, що перед судом промислового суду ці докази мають бути отримані справедливо.
Більше варіантів. Закони про рівний статус 2000–2018 років (далі – Закони) забороняють дискримінацію у сфері надання товарів і послуг, житла та освіти. Вони охоплюють дев'ять причин: стать, сімейний стан, сімейний стан, вік, інвалідність, сексуальна орієнтація, раса, релігія та членство в спільноті мандрівників .