При послідовному з'єднанні лампи з'єднуються послідовно. З’єднання не створює розгалуження, як у випадку з паралельним з’єднанням. Це також означає, що всі лампи працюють за одним контуром. Ви також можете знайти послідовне з’єднання під терміном послідовне з’єднання.
а) З’єднавши дві лампи послідовно загальний опір ланцюга зростає. Оскільки напруга батареї залишається незмінною, сила струму зменшується. Обидві лампи світять однаково яскраво, але оригінальна лампа слабша, ніж раніше.
Властивості послідовного з’єднання Напруга електричного джерела розподіляється між компонентами. Усі часткові напруги додають до загальної напруги. В результаті, наприклад, кілька лампочок світять не так яскраво, як якщо б була встановлена одна лампочка.
У міру того, як до послідовного ланцюга додається більше лампочок, яскравість кожної окремої лампочки зменшується . Це тому, що опір R збільшується, що, у свою чергу, призводить до зменшення струму I через кожну лампочку (пам’ятайте: I = V/R).
При послідовному з’єднанні через кожну лампу протікає однаковий струм I, і потім застосовується перетворена електрична потужність P кожної лампи P ′ = U ′ ⋅ I ′ ⇒ P ′ = I ′ 2 ⋅ R З цього видно, що найбільша потужність тепер реалізована в лампі з найбільшим опором – це лампа на 25 Вт.
Ланцюги освітлення підключаються двома різними способами, або через розподільні коробки, або через петлеві стельові троянди . Зараз переважає система петлі, хоча окремі схеми часто поєднують обидва, щоб використовувати кабелі якомога економніше. На відміну від електричних ланцюгів, ланцюги освітлення завжди підключаються радіально.