Найкраще підпалювати свічку на відкритому повітрі. Щоб не обпалити руку іскрами, потрібно тримати вогонь під невеликим нахилом. Дістаючи з упаковки бенгальські вогніпотрібно тримати їх за металевий дріт без напилення. Для того, щоб свічка загорілася, потрібно акуратно запалити протилежний кінець свічки.
Лікар станції швидкої та невідкладної медичної допомоги імені Пучкова Денис Муханов напередодні Нового року радить не запалювати бенгальські вогні та інші святкові свічки у приміщенні, оскільки продукти їх горіння можуть спричинити алергічну реакцію, особливо у дітей.
Підпалювати слід дальній кінець бенгалу, тримаючи його за протилежну, металеву сторону. Робити це найкраще за допомогою запальнички або сірників, далеко від свічок та відкритого вогню. Руку слід тримати витягнутою до землі.
Бенгальські вогні – це вогненебезпечний виріб, і підпалювати їх рекомендується на свіжому повітрі. Обов'язковою ця умова стає, якщо йдеться про квіткополум'яні бенгальських вогнях, тому що в їхньому складі присутні агресивні окислювачі.