За щитками на панцирі, Але дуже приблизно Щитки, що становлять панцир черепахи, наростають по краях, утворюючи щось на кшталт річних кілець. Але ці кільця не річні (у перші два роки життя утворюється до п'яти кілець на рік, далі — по 2–3): швидкість їхньої освіти залежить від умов життя черепахи.

За кількістю кілець на панцирі: за 1 рік утворюється 2-3 кільця. Щоб бути більш точним, можна підрахувати кілька лусочок, а потім знайти середнє значення. Але треба враховувати, що розмір і кількість кілець залежить від умов утримання черепахи, а також чи впадала вона у сплячку. Кільця з'являються, коли черепаха немає ще й року.

У самок немає виїмки, тонше і трохи коротше хвостик. У самки з віком залишаються горбки на панцирі, а в самця розгладжуються. Років із трьох у самця виростає досить довгий хвіст зі світлою поздовжньою смугою зверху, а у самки хвостик залишається маленьким. Самки зазвичай більші за самців.

Зростання черепашат можна побачити по світлих швах між щитками карапаксу. Якщо черепаха росте швидко, нові рогові шари по периферії щитків стають дуже світлими, потім туди вростають відростки пігментних клітин (дермальних меланофорів) і по них переноситься пігмент, зазвичай у вигляді тонких променів або темних плям.