За тривалістю захворювання розрізняють 2 форми гонореї. свіжа (з моменту зараження минуло не більше двох місяців) та хронічна (тривалість захворювання більше двох місяців). У свою чергу, свіжа форма підрозділяється на гостру, підгостру та торпідну.

Гостра неускладнена гонорея лікується протягом 7-10 днів пероральними та місцевими (мазями) антибіотиками. Лікування призначається як носію інфекції, а й його партнеру. Етап терапії передбачає відмову від інтимної близькості, гострої їжі та алкоголю.

Симптоми гонореї у жінок можуть бути слабкими, незначними та можуть бути помилково прийняті за ознаки запалення сечового міхура або вагінальної інфекції. Біль чи печіння при сечовипусканні. Збільшення виділень із піхви. Вагінальні кровотечі між місячними.

Це ускладнення може призвести до чоловічої безплідності, якщо не лікуватися. Гонокок може потрапити в кров і викликати ураження суглобів (гонококові артрити) серця, мозку, шкіри. Ці небезпечні життя ускладнення розвиваються рідко. Особи, хворі гонореєю, найбільш схильні до ризику зараження ВІЛ – інфекцією.