Сьогодні, через 100 років, тіла молодих жінок все ще світяться в могилах, наслідки радіаційного отруєння. Але незважаючи на те, що їх історія переповнена трагедією, їхня смерть підготувала основу для однієї з найвідоміших судових справ про права працівників в історії США — і зрештою врятувала тисячі життів.22 березня 2017 р.
Вироби з радію зазвичай втрачають здатність світитися в темряві протягом періоду від кількох років до кількох десятиліть, але в якийсь момент усі перестають світитися.. Ключовий момент, про який слід пам’ятати: продукт все ще дуже радіоактивний.
Свідоцтво про смерть Моллі Меджія, дівчина, якій видалили нижню щелепу, називає причиною смерті сифіліс. Випадок радієвих дівчат привернув національну увагу до небезпеки споживання радіоактивних матеріалів, і радій поступово зник із побутових аптечок у всьому світі.
1970-ті роки До 1970-х років, радій більше не використовувався на годиннику та циферблатах.');})();(function(){window.jsl.dh('zxftZtAggPDQ8Q-aqJfhAg__44','
У 1927 р. п'ять уцілілих Радієвих дівчат (Кетрін Шауб, Грейс Фрайер, Квінта Маджія Макдональд, Альбіна Меджія Ларіс і Една Хассмен) подали до суду на свого колишнього роботодавця. Їм знадобилося два роки, щоб знайти адвоката, готового представляти їх інтереси проти промислового радієвого комплексу.
Вони сяють в історії всім, чого досягли за своє надто коротке життя. І вони також сяють іншими способами. Оскільки радій має період напіврозпаду 1600 років… і він все ще вбудований у їхні кістки. Дівчата-привиди ще довго світитимуть у своїх могилах.