Яйцеклітина і сперматозоїд зливаються в одну клітину, яку іноді називають яйцеклітиною. Запліднена яйцеклітина починає розвиватися і повільно рухається вниз до матки, утворюючи ембріон. Він імплантується у внутрішню оболонку матки, яка називається ендометрієм. Імплантація відбувається приблизно через сім днів після овуляції.
Приблизно через 6 днів після запліднення, бластоциста прикріплюється до слизової оболонки матки, як правило, вгору. Цей процес, який називається імплантацією, завершується через 9-10 днів після запліднення. Товщина стінки бластоцисти становить одну клітину, за винятком однієї ділянки, де її товщина становить три або чотири клітини.
Основним симптомом успішного запліднення, коли яйцеклітина запліднена і почалася імплантація, є пізній період. Це може супроводжуватися певними ознаками вагітності, такими як: нудота, запаморочення. тяга.
У разі запліднення запліднена яйцеклітина транспортується рухами скорочувальної здатності труб до матки для імплантації. При відсутності трубки, овоцит потрапляє в черевну порожнину, де дегенерує.
Якщо протягом цього періоду яйцеклітина не контактує зі сперматозоїдом, він зникає у вагінальних виділеннях. Тоді залози в мозку припиняють виробляти гормони, і це призводить до менструації.
Незначне підвищення температури тіла відразу післяовуляція. Наявність секрету, цервікального слизу, прозорого і тягучого, як яєчний білок. Легкий біль внизу живота (в середньому відчуває кожна п'ята жінка) Іноді груди трохи напружені, підвищене лібідо.