Ми називаємо по суті займенникове дієслово a дієслово, яке може вживатися лише у формі займенника, тобто обов’язково зі зворотним займенником. Наприклад: я вмиваюся (представляє предмет Я і вказує на те, що вмивається, тобто особу, яку представляє І).
Приклади. По суті, займенникові дієслова — це ті дієслова, які існують лише у формі займенника або значення яких змінюється у формі займенника.. Інші дієслова, побудовані за допомогою зворотного займенника, іноді є займенниковими. Він довіряє його вказівкам.
з дієслова в основному займенники : бути відсутнім, утримуватися, сваритися, коливатися, боротися, відступати, кричати, прагнути, схоплювати, тікати, відлітати, втекти, знепритомніти, «вигукувати, довіряти» , втручатися, не довіряти, впертися, лягати, розслаблятися, передумати, бунтувати, сховатися,…
Багато дієслів мають займенникову і незайменникову форму. Часто між цими двома формами немає суттєвої різниці в значенні, окрім того факту, що займенникова форма спонукає до рефлексивної дії (тобто, яку суб’єкт здійснює на собі) або взаємної.
Дієприкметник минулого часу по суті займенникового дієслова узгоджується в роді та числі із займенником або групою слів, які виконують функцію підмета дієслова. На останньому шаховому турнірі Мар'яна була відсутня. Дієслово s'absente по суті є займенниковим.