Західні види спорту є види спорту, які сильно асоціюються із Заходом.
У західній їзді акцент робиться на їзда на різких поворотах з використанням активованих задніх кінцівок, а також ініціювання рухів з положення стоячи. Кінцева мета тренувань західної верхової їзди – це чуйність.
Англійський і вестерн є двома найпоширенішими стилями їзди, хоча вони дуже відрізняються один від одного. У той час як англійська верхова їзда включає змагання з майстерності, такі як мисливські стрибки та виїздка, вестерн включає верхову їзду гонки на бочках, змагання в стилі родео .
Учасники разом виходять на арену і повинен залишаються на стіні (рейці). Проїзд дозволено, але вершнику заборонено робити коло їздити або перетнути арену. Три різні види ходи: ходьба, біг підтюпцем і стрибок показані як на лівій, так і на правій руці.
Дисципліни менш відомі Задоволення, шлях і верхова їзда. Стрибки не відбуваються у стилі вестерн, оскільки сідло вестерн не підходить для цього виду спорту. Багато речей, які виглядають легкими та розслаблюючими у вестерн-катанні, є результатом тривалого, послідовного навчання.
Західна верхова їзда відома серед західних видів спорту висока складність і тому випускається лише у найвищих класах. Алюри бувають біговими (зібрана рись) і часто нахилами (галопом).