Логістику роздрібної торгівлі часто також можна описати як логістику філій або торгівлю, і саме тут відбувається більшість збігів. Мета всієї справи полягає в тому, щоб продукти, призначені для кінцевого споживача, були доступні своєчасно та відповідно до його потреб саме там, де вони потрібні.: у торговій точці (POS).

Після того, як замовлені товари отримані компанією, починається складська логістика. Пошук оптимального місця для конкретного товару, транспортування до нього та типу зберігання. З урахуванням усіх цих факторів товар зберігається цілеспрямовано.

Ми маємо на увазі торговельну логістику усі процеси, які відбуваються у зв’язку з потоком матеріалів і товарів всередині та поза компанією.

Логістика складається з піднапрямків Логістика закупівель, логістика виробництва, логістика розподілу та логістика утилізації. Усі ці сфери пов’язані між собою, створюючи логістичний ланцюжок: від закупівлі сировини через виробництво та збут до утилізації.

Визначення: Під терміном логістика специфічні для компанії, різні завдання в компанії узагальнено. Логістика включає всі завдання, пов’язані з плануванням і координацією, а також реалізацією та контролем потоків товарів і відповідної інформації, пов’язаної з товарами.

Загалом, постійним завданням логістики є: Забезпечення транспортування, зберігання, забезпечення, закупівлі та розподілу товарів, людей, грошей, інформації та енергії. Це йде рука об руку з необхідністю керувати та контролювати всі пов’язані завдання.