Пом'якшуючий м'який знак вживається після приголосних для пом'якшення їхньої вимови в середині та наприкінці слів: користь, кільце, рись, пень. М'який знак, що знаходиться в кінці слова після шиплячого, є показником іменників жіночого роду: піч, жито, ніч, миша та ін.

М'який розділовий знак відрізняється від пом'якшувальний м'який знак тим, що він відокремлює приголосну букву від голосної. Восени – тут м'який розділовий знак, т. до. він відокремлює приголосну букву н від голосної букви пд.

М'якість приголосних перед голосними позначається літерами Я, Е, Ю, І, Е, які після літер парних за твердістю-м'якістю приголосних передають м'якість попереднього приголосного + відповідний голосний ([а], [о], [у], [е] або [і]): "ряд" [р'ат], "мед" [м' від], "люди" [л'yд'і], "мир" [мір], "крейда" [м'ел].

§ 72.Літера ь пишеться для позначення м'якості приголосної, крім ч, щ (див. § 75), в кінці слова, наприклад: пити, темрява, кінь, і в середині слова перед твердою приголосною, наприклад: молотьба, прохання, нянька, менше.