Кардіоторакальний індекс – це відношення діаметра тіні серця вимірюваного в найбільш віддалених точках правого і лівого контурів серця до внутрішнього діаметра грудної клітки вимірюваного над куполами діафрагми при прямій рентгенографії.Кардіоторакальний індекс – це відношення діаметра тіні серця вимірюваного в найбільш віддалених точках правого і лівого контурів серця до внутрішнього діаметра грудної клітки вимірюваного над куполами діафрагми при прямій рентгенографії.
Розширення серцевої тіні може бути обумовлено або гіпертрофією міокарда, або дилятацією серця (розширенням камер з стоншенням стінок серця). Гіпертрофія найчастіше є наслідком гіпертонічної хвороби, а дилятація різних типів міокардіопатій, а також різноманітних клапанних вад.
Під кардіоторакальним індексом (КТІ) розуміється [1, 2] відношення (у процентному вирахуванні) максимального проекційного поперечного розміру серця в передньо-задній проекції до поперечного розміру грудної клітини на рівні діафрагми, що відокремлює легені від внутрішніх органів.
В першу чергу продукти, багаті калієм та магнієм, омега-кислотами та антиоксидантами:
- Риба. …
- Рослинні олії. …
- Морква. …
- Горіхи (грецькі, фундук, мигдаль, кедрові, фісташки). …
- Яблука. …
- Банани. …
- Гранат – один із найцінніших фруктів для зміцнення та підтримки стану серця та судин. …
- Лляне насіння.