Всесвіт складається з порожнеч (війдів) і галактичних ниток, які можна розбити на скупчення, скупчення, групи галактик, а потім і на галактики. Галактики складаються із зірок, зоряних скупчень, міжзоряного газу, пилу та темної матерії. Зірки чи групи зірок утворюють зіркові системи.

Космос — це зірки та планети, комети та астероїди, вся сукупність небесних тіл та міжзоряного простору. Прикладом галактики може бути Чумацький шлях. У галактиці Чумацький шлях знаходиться наша планета Земля. Космічний простір разом з космічними тілами, газами та космічним пилом називають Всесвіту.

Перший значний поштовх у бік сучасних уявлень про Всесвіту здійснив Коперник. Другий за величиною внесок зробили Кеплер і Ньютон. Але воістину революційні зміни у наших уявленнях про Всесвіту відбулися лише у XX столітті.

Перший: центру у Всесвіту ні, оскільки жодна її точка не виділена порівняно з іншими. Другий: центром можна вважати будь-яку точку Всесвіту. Від будь-якої точки галактики розбігаються однаково – тим швидше, чим далі знаходяться. Третій: центр Всесвіту лежить поза її простором.