Собаки, особливо цуценята та молоді собаки, часто залучаються до різних предметів, які можуть опинитися в їхній пащі. Одним із таких предметів може бути і шматок тканини. Якщо ваш пухнастий друг випадково з'їв шматок тканини, насамперед важливо зберігати спокій і вжити необхідних заходів.

По-перше, зверніть увагу на поведінку собаки. Якщо вона здається безтурботною, активною і продовжує їсти та пити, то, ймовірно, немає приводу для занепокоєння. Однак, якщо ви помітили, що ваш собака почав себе дивно поводити, став відмовлятися від їжі, пиття або його апетит змінився, вам слід звернутися до ветеринара.

Окрім змін у поведінці, зверніть увагу на фізичні симптоми. Якщо ваш собака кашляє, показує ознаки задихання, блювання або має проблеми з диханням, необхідно відразу звернутися до ветеринара. Це може бути ознакою того, що шматок тканини застряг у стравоході або шлунку, і потрібне негайне медичне втручання.

Що робити, якщо собака з'їла шматок тканини?
КрокДія
1Не панікувати
2Оцінити ситуацію
3Звернутися до ветеринару
4Дотримуватися вказівок ветеринара
5Стежити за станом собаки
6Запобігти повторенню випадку

І краще звернутися у ветклініку якнайшвидше, оскільки стороннє тіло може поранити тканини та викликати їх запалення. Якщо воно дійшло до стравоходу і застрягло там, може виникнути повна або часткова його закупорка.

Що буде, якщо собака з'їла шматок тканини?

Коли шлунково-кишковий тракт закупорений стороннім предметом, собака потребує термінової ветеринарної допомоги. Без втручання лікаря вихованець може втратити життя. Можливі тяжкі наслідки для здоров'я: перитоніт, відмирання м'яких тканин, асфіксія та тривала реабілітація.

Скільки часу може бути стороннє тіло в ШКТ собаки?

Відносно дрібні та гладкі сторонні предмети, які не проходять далі у тонкий відділ кишечника, можуть перебувати у шлунку до кількох років без будь-яких проявів.

Як визначити стороннє тіло у шлунку собаки?

Ви можете впізнати стороннє тіло в кишечнику собаки або кішки, якщо тварина кашляє, хрипить, давиться, з'являється блювання (частіше відразу після годування), можливо собака (кішка) не може сходити в туалет, ймовірна відмова від корму, загальний стан пригнічений, біль у шлунково-кишковому тракті (може і не бути), підвищення …