Прапор складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: зверху червона та знизу біла. Червоний колір уособлює загальне братерство та рівність людей, а білий – чистоту та чесноту. У верхньому лівому куті зображений білий півмісяць, поряд з яким розташовано п'ять зірок, що утворюють коло.

Півмісяць відбиває «молоду націю, яка росте», а п'ять зірок — «національні ідеали: демократію, мир, прогрес, справедливість та рівність». Щит підтримують ліворуч, а праворуч – тигр. Лев символізує Сінгапур, а тигр – тісний історичний зв'язок Сінгапура з Малайзією, у складі якої він був із 1963 по 1965 рік.

Червоний колір – колір шерифів Мекки. Зелена зірка є королівським престолом, а червоне тло являє собою червону землю. Місто Марракеш, від якого країна отримала свою назву берберською мовою, також називають «червоним містом».

Емблема Китайської Республіки (Тайвань) являє собою синє коло з білим 12-променевим сонцем у ньому – Цин-тянь бай-жі (кит. 青天白日, Qīng tīan bái rì). Згідно з офіційно прийнятим тлумаченням, 12 променів позначають дванадцять місяців року і дванадцять традиційних для Китаю годинників — шичен (кит.