Чорний кал у людини говорить про досить масивну крововтрату (понад 60 мл)тому звернення до лікаря обов'язкове. Стілець при кровотечі змінює як колір, а й консистенцію. Екскременти стають неоформленими, в'язкими та липкими, нагадуючи дьоготь.Oct 31, 2022
Підтвердження наявності прихованої крові у калі, що надає йому чорний колір, що вказує на необхідність термінового візиту до лікаря. Стандартно лікар призначає загальний аналіз крові та визначення концентрації заліза, а також рутинну шлунково-кишкову ендоскопію. Найчастіше вони виявляють джерело кровотечі.
Кал чорного кольору, мідного кольору досить серйозний, що вимагає уваги синдром і найчастіше пов'язаний із кровотечею зі шлунка або тонкої кишки. Чорноту калу і свого роду ефект в'язкості йому надає кров, що йде зі шлунка чи у верхній частині кишечника.
Справа в тому, що білірубін надходить з печінки в кишечник разом із жовчю. Там він перетворюється на нову речовину, пігмент – стеркобілін, що має золотисто-коричневий відтінок. Якщо припиняється надходження білірубіну, то пігментна речовина перестає вироблятися, кал втрачає коричневий колір.