Бувай… Японська влада підвищила рівень небезпеки аварії на АЕС "Фукусіма-1" до найвищого – сьомого. Такою ж мала лише Чорнобильська катастрофа. У Японії вперше виявили найнебезпечніші радіоактивні елементи — стронцій-89 та стронцій-90 (вражає кісткову тканину та кістковий мозок, призводячи до променевої хвороби).Apr 14, 2011
Аварія може призвести до викиду радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм. У міністерстві довкілля зазначають, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії в Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.
26 квітня 1986 р. о 01:23 на 4-му енергоблоці Чорнобильській атомної електростанції стався вибух, який повністю зруйнував реактор.
50 мільйонів кюрі. В результаті вибуху Чорнобильської АЕС потужність радіоактивного викиду склала близько 50 мільйонів кюрі, що еквівалентно вибуху 500 атомних бомб на кшталт тих, що були скинуті на японські міста Хіросіму та Нагасакі у 1945 році.