Це закріплено у статті 13 Федерального закону "Про забезпечення єдності вимірювань" № 102-ФЗ від 26 червня 2008 року, а також у постанові Уряду Російської Федерації № 354 від 6 травня 2011 року. Якщо не провести повірку вчасно, ви не зможете оплачувати гарячу та холодну воду за показаннями приладів обліку*.
Штраф за прострочений водяний лічильник не нараховується. Закон не передбачає санкцій за такий вид порушення. Якщо міжповірочний інтервал минув у 2020 році, у період мораторію, то в січні, лютому та березні 2021 року ви платитимуть за середніми показниками ваших водолічильників.
Якщо термін перевірки Водолічильник закінчився, то гарантувати точність вимірювань ніхто не може і такий водолічильник знімається з обліку в ресурсопостачальній організації. Протягом наступних трьох місяців ресурсопостачальна організація буде нараховувати плату за воду за середніми показаннями.
Як правило, на холодну воду лічильники треба повіряти раз на шість років, на гарячу — раз на чотири роки. У універсальних лічильників міжповірочний інтервал – шість років. У електричних лічильників, Залежно від моделі, міжповірочний інтервал доходить до 16 років.