Золотуха, або жовтяниця, – це поширене захворювання новонароджених, при якому шкіра та слизові оболонки набувають жовтого відтінку. Причиною цього є гіпербілірубінемія – порушення обміну білірубіну, пігменту, що утворюється при знищенні старих еритроцитів в організмі.

В основі виникнення золотухи лежить незрілість ферментативної системи печінки новонародженої дитини. Молодий організм не завжди може ефективно впоратися з утворенням, пересуванням та розщепленням білірубіну, тому пігмент починає накопичуватись у шкірних покривах.

Одна з найпоширеніших причин золотухи – фізіологічна гіпербілірубінемія новонароджених. Це тимчасовий стан, що характеризується підвищеним рівнем білірубіну та жовтяничністю шкіри у немовлят у перші дні життя. Зазвичай воно не потребує лікування, оскільки рівень білірубіну самостійно нормалізується протягом кількох тижнів.

ПричинаСимптомиЛікування
Недостатнє функціонування печінкиЖовтянне фарбування шкіри та очних яблук, втома, різь у правому підребер'їЛікування спрямоване на відновлення роботи печінки, препарати та дієта
Системні захворюванняЗагальна слабкість, лихоманка, порушення роботи потових залозЛікування спрямоване на усунення основного захворювання, наказуються препарати та фізіотерапія
Алкогольна поразка печінкиЖовтянне фарбування шкіри та очних яблук, наявність алкогольної напастіЛікування включає відмову від вживання алкоголю та методи відновлення печінки

Що викликає Золотуху?

Розвитку інфекції сприяють різні імунні та судинні порушення, гормональні дисфункції, порушення обміну речовин, несприятливі соціальні та побутові фактори (погане харчування, куріння, алкоголізм тощо).

Як виявляється хвороба золотуха?

Золотуха за вухами у дорослих. червоні плями на шкірі голови і за вухами, покриті жовтими скоринками. Площа поразок збільшується і приєднуються лущення, мокнутий, а при приєднанні вторинної інфекції – гнійні виділення, біль, температура, збільшення та запалення лімфатичних вузлів.

Чому туберкульоз називали Золотухою?

У середньовічних похованнях чимало останків зі слідами кісткового туберкульозу та туберкульозного шийного лімфаденіту Тоді ця хвороба називалася золотухою. Причиною поширеності середньовічної золотухи було сире коров'яче молоко, заражене туберкульозом великої рогатої худоби (Mycobacterium tuberculosis t.

Де живе золотуха?

Золотуха (Калинковичський район)

Золотуха
КраїнаБілорусь
ОбластьГомельська
РайонКалінковичський
СільрадаЧкаловський