Пракситель створив кілька статуй богині, дві ж останні – Афродіта Косська та Книдська, стали найславетнішими його творами. "Афродіта, через яку багато хто подорожував на Кнід, вважається найпрекраснішою статуєю не тільки Праксителя, а й у всьому світі", – писав Пліній.

Κνίδια Αφροδίτη Πραξιτέλη) — прославлене зображення богині краси та любові Афродити (у римлян: Венера) в античності, твір скульптора пізньої грецької класики Праксителя, виконаний, мабуть, у період 350—330 років. до зв. е.

На початку статую Венери відносили до класичного періоду (510-323 роки до н. Е..). Але на постаменті було написано, що статую зробив Олександрос, син Меніда, громадянин Антіохії на Меандрі: «Андрос, син Меніда, із міста Антіохії Меандра зробив» (ανδρος Μηνίδου / [Ἀντ]ιοχεὑς ἀπὸ Μαιάνδρου / ἐποίησεν…).

Скульптор періоду еллінізму Александрос, як вважають, вирізав з каменю цей шедевр між 130 і 100 роками до н. е. Від самого початку статуя була знайдена з постаментом-плитою, де вона стояла. Там і було виявлено напис про творця.