Парогенератор дозволяє прасувати речі швидше. Резервуар для води праски має меншу ємність, тому в процесі прасування доводиться частіше зупинятися, щоб наповнити його. Немає можливості вертикального відпарювання. У найпростіших моделях регулювати температуру нагріву підошви доводиться вручну.
Навіщо потрібен парогенератор Швидко гладити одяг із різних тканин і не змінювати при цьому налаштування. Гладити штори прямо на карнизі, а постільна білизна – у складеному вигляді. Освіжати зовнішній вигляд та запах речей у перервах між пранням. Швидко розгладжувати навіть складні речі на зразок сорочок чи ошатних суконь.
Переваги парогенераторів Не потрібно постійно доливати воду: об'єм резервуара для води парогенераторі від 0,8-1,8 літра, тоді як у прасках – 200-500 мл. Можливість прогладжувати товсті та складені у кілька разів тканини – актуально, наприклад, для прасування постільної білизни.
Парогенератор призначений для заміни звичайної праски, але з набагато потужнішою подачею пари. За конструкцією він дуже схожий на класичну праску. Головною відмінністю від звичної техніки є обсяг та швидкість подачі пари. Вода подається в бойлер із окремої ємності.