У Стародавньому Римі початок кожного місяця проголошувалося особливо і першого числа кожного місяця було прийнято сплачувати відсотки за боргами. У І столітті до зв. е. у Стародавньому Римі трапилося диво – з'явився перший календар!
Середня тривалість року прийнята рівною 365,2425 діб; містить 97 високосних років на 400 років. Вперше григоріанський календар був запроваджений папою римським Григорієм XIII у католицьких країнах 15 жовтня 1582 замість колишнього юліанського: наступного дня після четверга 4 жовтня стала п'ятниця 15 жовтня.
Вважати час днями та місяцями почали ще в давнину. Перші календарі з'явилися близько 6 тисяч років тому. Спостерігаючи за рухом небесних світил, люди помітили циклічність їхньої поведінки. Згідно з періодами появи їх на небосхилі підраховувалося сприятливе час для сівби та збирання врожаю.
Останнім днем за цим літочисленням було 31 грудня 7208 року; за указом Петра I наступного дня вже офіційно вважався за новим літочисленням від «різдва Христового». 1 січня 1700 року.