Наука насправді має назву для цього: ефект хамелеона. Крім адаптації акценту, це може стосуватися манер і поведінки. Існують теорії, чому це відбувається. Деякі кажуть, що люди з ефектом хамелеона мають більше співчуття до інших, інші кажуть, що це інстинкт виживання, щоб відповідати оточуючим.26 січня 2021 р
Акценти також є формою презентації. Ми змінюємо код, щоб відчувати більше співчуття до людей, з якими спілкуємося, як показують попередні дослідження.
Хоча ехопраксія виникає при розладах спектру аутизму, набагато рідше, ніж у людей з іншими захворюваннями, такими як синдром Туретта або шизофренія. Натомість у аутистів набагато частіше спостерігається ехолалія та копіювання мови, акцентів і діалектів.
Ефект хамелеона є несвідомим копіюванням поведінки інших людей, і це цілком нормально. Якщо ви живете або спілкуєтеся з іншою людиною або людьми достатньо довго, ви обов’язково вловите частину їхньої мови тіла, зокрема поведінку, манери, вираз обличчя та жести.
Синдром іноземного акценту (FAS) це стан, коли спосіб розмови змінюється раптово й дуже помітно. Як випливає з назви, для інших це звучить так, ніби ви почали говорити з іноземним акцентом. FAS може вказувати на те, що щось порушує роботу вашого мозку.
Імітація акцентів, широко відома як блукаючий акцент, властива не лише людям з аутизмом. Це також спостерігається в осіб з СДУГ і може бути відповіддю на соціальні взаємодії.