Кип'ятіння зі зворотним холодильником: процес нагрівання реакційної суміші в посудині з приєднаною конденсаторною трубкою. Реакції етерифікації кип'ятять із зворотним холодильником запобігати: Підвищення тиску, що відбувається при реакції закритої посудини. Втрата летючих компонентів.
Запобігає втраті летючих речовин напр. естер, спирт, карбонова кислота шляхом повернення їх у рідкі стани (конденсація). В результаті підвищується вихід складного ефіру.
Рефлюкс — це лабораторний метод, який використовується для нагрівання суміші без втрати великої кількості розчину. Метою кип'ятіння суміші є щоб прискорити та/або викликати реакцію, що відбувається. Установка зі зворотним холодильником використовується особливо, коли бере участь органічний розчинник, такий як бензол, оскільки вони мають низьку температуру кипіння і можуть бути легкозаймистими.
Мета полягає в тому, щоб термічно прискорити реакцію шляхом проведення її при підвищеній контрольованій температурі (тобто температурі кипіння розчинника) і тиску навколишнього середовища без втрати великої кількості суміші.
Це означає, що частина етанолу може витекти до того, як він повністю окислиться карбоновою кислотою. Тому рефлюкс дозволяє етанолу конденсуватися назад у рідку форму, щоб забезпечити використання всіх реагентів у реакції. Це допоможе збільшити вихід етанової кислоти.
Рефлюкс включає нагрівання хімічної реакції протягом певної кількості часу, постійно охолоджуючи утворену пару назад у рідку форму за допомогою конденсатора. Пари, що утворюються після реакції, постійно конденсуються, повертаючись у колбу у вигляді конденсату.