За словами експертів, прийом їжі забирає енергію, спрямовуючи приплив крові в кишечник та шлунок. Почуття втоми після їжі виникає через нестачу кисню, що надходить у мозок.Sep 14, 2018

Нудота після сніданку чи обіду може бути викликана важкою їжею (переважно жирною), переїданням, психогенними порушеннями харчової поведінки (анорексією, булімією). Але в більшості випадків неприємний стан пацієнта пов'язаний з патологіями органів шлунково-кишкового тракту: гастритом, колітом, виразковою хворобою, ентеритом.

При наявності тяжкості у животі важливу роль грає раціон: краще дотримуватися легкої дієти. Насамперед варто відмовитися від жирної та гострої, а також від кави2-5. Поліпшити процеси травлення при похибках у харчуванні можуть допомогти препарати, що містять травні ферменти17.

Найлогічніша і загальноприйнята полягає в тому, що після прийому їжі змінюється кровообіг: приплив крові до шлунка, тонкої та товстої кишки збільшується, а до мозку зменшується. Мозок починає отримувати менше кисню та поживних речовин, тому виникає бажання відпочити.