Попит на якісні олії занадто високий, і зараз їх просто недостатньо. Урожайність зменшується, а клімат переживає кризу, що змінює моделі і змушує навіть найстаріші галузі промисловості починати заново. Як пояснює Мар’яна: «Ми повинні бути терплячими і стати стійкими, як наші дерева…

Виробники борються з серйозними проблемами попиту та пропозиції. Цього року Міжнародна оливкова рада очікує, що буде вироблено трохи менше 2,3 мільйона тонн оливок – це трохи менше в порівнянні з минулорічним урожаєм у 2,5 мільйона тонн і значно менше, ніж 3,4 мільйона тонн, вироблених у 2022 році.

Послідовні роки посухи в Іспанії, найбільший у світі виробник оливкової олії, викликав дефіцит, і оптові ціни злетіли до світових рекордів, що призвело до значного зростання цін на полицях супермаркетів.

У Сполучених Штатах висаджено близько 40 000 акрів оливок виключно для виробництва оливкової олії. Оливкова олія виробляється в Каліфорнія, Арізона, Техас, Джорджія, Флорида, Орегон і Гаваї. У США щорічно виробляється близько 5% всієї оливкової олії, яка споживається в цій країні.

Як і більшість товарів, основним рушієм ціни на нафту є попит і пропозиція на ринку. Важливим фактором є також вартість видобутку та виробництва нафти. Нафтові ринки складаються зі спекулянтів, які роблять ставку на зміни цін, і хеджерів, які обмежують ризик у видобутку або споживанні нафти.