Крім того, що пропонує морякам необхідне товариство під час далеких подорожей, коти забезпечували захист, позбавляючи кораблі від шкідників. Без котів екіпаж міг виявити, що їхній корабель заповнений щурами та мишами, які їли б провізію, перегризали мотузки та поширювали хвороби.
Котів привозять на кораблі з багатьох причин, головна з яких для боротьби з гризунами. Шкідники на борту судна можуть пошкодити канати, дерев’яні вироби, а останнім часом і електричну проводку. Крім того, гризуни загрожують судновим запасам, пожирають продукти екіпажу та можуть завдати економічної шкоди вантажу на судні, наприклад зерну.
Коти вже давно є членами екіпажу човнів, у тому числі кораблів. Стародавні єгиптяни возили їх на човнах, щоб контролювати нашестя мишей і щурів. Ірландські та британські моряки вважали, що запрошення на борт чорного кота гарантує удачу в подорожі.
Поточна політика ВМС США прямо не забороняє котів на кораблях, але спеціальний дозвіл, який тепер потрібен морякам для взяття на борт котячого друга, майже ніколи не надається. Більшість військово-морських сил світу прийняли подібну політику, за винятком Росії.
Моряки вірили, що коти можуть викликати шторми за допомогою магії, що зберігається в їхніх хвостах, тому вони завжди були ситі та задоволені. Якщо корабельний кіт приходив до моряка, це означало удачу. І навпаки, якщо корабельний кіт наблизився до моряка, а потім пішов геть, це було нещастям.
Поки Дженні залишається єдиною кішкою, яка загинула в результаті катастрофи, було ще кілька тварин, які загинули. На борту було щонайменше 12 собак, з яких вижили лише троє. На океанському лайнері подорожували представники різних порід, у тому числі ердельтер’єр і німецький дог.