Коли найспекотніша погода, орікс проводить більшу частину дня, ховаючись у тіні, і шукаючи їжу вночі. У більш прохолодну погоду вони гріються на сонечку і годуються вдень, щоб зігрітися.

Орикс їсть розумно. Рослини збирають росу, яка поступово виділяється протягом спекотнішої частини дня. Деякі рослини збільшують вміст води на 25-40 відсотків, тому, коли орікси харчуються пізно ввечері або рано вранці, вони максимізують як джерела їжі, так і води.

Раціон аравійського орікса складається в основному з трав, але вони їдять велику різноманітність рослинності, включаючи бруньки, трави, плоди, бульби та коріння. Стада аравійських оріксів йдуть після рідкісних дощів, щоб поїсти нові рослини, які ростуть після них. Вони можуть обходитися без води кілька тижнів.

Аравійський орікс — ссавець середнього розміру, вага якого досягає 80 кг. Їх забарвлення біле з темнішими плямами на обличчі та ногах. Їхні роги дуже довгі та прямі або злегка вигнуті, причому роги самців товщі та коротші, ніж у самок. Вони мають широкі копита, що полегшує їм пересування по м'якому піску.

Взимку орікс виставлявся нічний сон типовий для парнокопитних з масою тіла близько 60 кг. Влітку орикс спав переважно вдень, і було помічено підвищення підшкірної температури під час сну, але не так швидко, як підвищення температури навколишнього повітря.

Це може вижити для тижнів без питної води і активний переважно вночі. Він може ходити протягом тривалого періоду часу і на великі відстані в пошуках їжі. Часом він риє траншеї за допомогою своїх рогів і ніг, щоб використовувати їх для відпочинку в затінених і прохолодніших місцях, ніж у гарячому середовищі.